Indukční vařič CH-20B1

Indukční vařič pracuje na principu elektromagnetické indukce. Její pomocí rozkmitává molekuly kovu, z něhož je vyrobena nádoba na něj položená (s výjimkou hliníku a nádob s vyšším obsahem uhlíku než 0,08, takže ohřívá jen vlastní nádobu a její obsah. Tak dochází k minimálním ztrátám energie, takže potraviny tepelně zpracujete ve zlomku času ve srovnání např. s běžným elektrickým sporákem. Pro lepší kontrolu průběhu procesu má indukční vařič několik možných nastavení (elektrický příkon se na základě toho pohybuje v rozmezí od cca 200 do 1800 W). Plotýnka vařiče se v podstatě nezahřívá, takže minimalizuje riziko popálenin nebo dokonce vzniku požáru, takže nemusíte mít obavy, ani když jej po odstavení nádobí zapomenete vypnout. Proto je indukční vařič vhodný třeba i pro studenty, kteří si sami vaří na koleji.

Oproti běžnému vaření na plynové nebo elektrické desce se teplo tvoří přímo ve dně hrnce a proto se sklokeramická plocha zahřívá pouze nepatrně. Sejmutím nádoby z varného místa se vaření automaticky přeruší.

Indukce je nejrychlejší způsob vaření. Indukční přenos tepla zaručuje velmi rychlou reakci na změnu výkonu a výsledkem je potom extrémně krátká doba varu.

Na sklokeramické indukční varné desce se nemůže spálit olej nebo tuk, protože se plocha zahřívá pouze nepatrně. Je zde další pozitivní vedlejší efekt: varné místo se velmi rychle ochladí, proto uživateli nehrozí riziko popálení.

Elektrický proud o vysoké frekvenci, na který se v elektrickém obvodu mění střídavé síťové napětí, vytváří prostřednictvím indukční cívky střídavé magnetické pole. Magnetické pole proniká přes varnou desku, působí na dno hrnce a vytváří magnetické víry, které proudí přes vnitřní elektrický odpor dna hrnce a generují tepelnou energii, takže zde dochází k přeměně elektrické energie na tepelnou.
Průměr základny používaného nádobí (smaltovaného, litinového a nerezového) by měl být mezi 12 a 22 cm, přičemž základny musejí být dostatečně rovné.

© 2007 YES, import a výhradní distribuce v ČR a SR | Umístěno na CenyZboží.cz
Designed by Liquid Design